Arboretum

Umělé rostliny či stromy ano nebo ne? A proč?

Umělé rostliny, umělé stromy, umělé květiny … zní to tak odpudivě. Kolem nás je tolik přírodní krásy, tak proč investovat do něčeho, co vypadá přesně tak, jak se tomu říká – UMĚLE? Asi je to i Vaše první reakce, kterou jednoznačně odmítnete možnost se těmito výrobky dále zabývat. Ale…

Možná budete překvapeni a změníte svůj názor, když se začtete do našeho seriálu, který Vám budeme pravidelně na těchto stránkách přinášet. Odlehčenou formou se Vám pokusíme v první řadě vysvětlit rozdíly mezi umělými rostlinami, stromy nebo květinami, které jste doposud znali a polopřírodními imitacemi rostlin, které pro nás se vší péčí a vrozeným smyslem pro design připravují italští návrháři ze společnosti ILA.

V dalších částech se budeme postupně věnovat jednotlivým prostorám, kde mají tyto výrobky své opodstatnění a jednoznačné výhody. Nebudeme se vyhýbat ani některým nevýhodám nebo úsměvným historkám spojeným s dosavadními realizacemi.

Naším cílem je Vám představit výrobky ILA jako v některých případech vhodnou alternativu k živým rostlinám v místech, kde Vám přinesou užitek i krásu, kterou by Vám živé rostliny vzhledem k okolnostem přinést nemohly nebo ji velmi rychle ztratily.

První díl seriálu přineseme za týden.

Za Arboretum přeje alespoň den ochlazení Jonáš.

Polopřírodní rostliny

24.8.2018 12:50